By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://betlantis6.com/

AbsolutePoker Kurucusu Scott Tom Amerika’ya Döndü

AbsolutePoker Kurucusu Scott Tom Amerika’ya Döndü

6 yıldır kaçak bir şekilde yaşamını sürdüren 37 yaşındaki Scott Tom (en sağdaki), Amerika'ya döndü. AbsolutePoker kurucularından biri olan Tom'un tek arzusu avukatı James Henderson'a göre yaşananları gerisinde bırakmak.

6 yıl boyunca kaçak bahis siteleri Antigua ve St Kitts & Nevis'de yaşayan Scott Tom, geçtiğimiz Perşembe günü ABD'ye geri döndü. Manhattan'da bir mahkeme salonunda yasadışı kumar oynamaktan ve para aklamaktan yargılanan Tom, bu konu ile ilgili bir açıklama yapmadı. $500.000'lık kefalet sonucunun çıkmasının ardından Tom mahkemeden ayrıldı.

Absolute Poker, 2000'li yıllarda Scott Tom ve arkadaşlarına milyon dolarlar kazandırırken ABD'nin ve dünyanın en önemli poker sitesi olmuştu. 2006 yılında Tokwiro Enterprises'e satılan Absolute Poker'in imajı ise 2007'de çıkan 'süper kullanıcı' hesapları iddiasıyla sarsıldı. Başlangıçta Scott Tom da soruşturmaya dahil edildi. Daha sonra ise Tom'un bu hileye karışmadığı sonucuna varıldı.

15 Nisan 2011'de ise Black Friday'in ardından Scott Tom'un da dahil 11 kişi online poker suçu ile karşı karşıya kaldı. Suçlanan kişilerin arasında PokerStars'ın kurucusu Isai Scheinberg de bulunuyordu. Bu kişilerden Absolute Poker direktörü Brent Beckley 14 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Isai Scheinberg, bu süre zarfında PokerStars'ı $4.9 Milyarlık bir anlaşma ile Amaya'ya sattı. Geri dönmeyeceğini açıklayan Scheinberg'in tutumunun aksine Tom Scott ise geri döndü. Tom'un dönüş kararında geçtiğimiz sonbaharda suçlu bulunan ama hapis kararı çıkmayan PokerStars ödeme direktörü Paul Tate davasının da etkili olduğuna inanılıyor. Tom'un avukatı James Henderson'un da bir anlaşma ihtimaline vurgu yapması, Tom'un hapis cezası almadan kurtulabilme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Real Betis’in Eski Oyuncuları Şike Yapmakla Suçlan...
Bahse Yeni Başlayanlara Öneriler
 

Yorum

Henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun
Zaten Hesabınız Varsa Buradan Oturum Açın
Konuk
Perşembe, 04 Haziran 2020

Güvenlik Kodu Görseli